Prohlášení pana R. Herbsta – předsedy spolku MaChr

LETNÍ KINO V CHRUDIMI- MULTIFUNKČNÍ KULTURNĚ SPOLEČENSKÝ AREÁL – LEŤÁK – ŽIJE A BUDE ŽÍT
Spolu s vedením města a díky sponzorům jsme Leťák zachránili proto, aby se zde i příští generace mohli těšit z filmových představení, divadla, koncertů …. Dík na tomto místě patří panu starostovi Mgr. Petru Řezníčkovi, který byl po celou dobu vyjednávání garantem, že se za Muzeem nebude nic měnit, dokud nedojde k dohodě mezi radnicí a širokou veřejností, která si zachování tohoto areálu přála. K dohodě o budoucí podobě celého areálu letního kina nakonec došlo. Děkuji za to všem zúčastněným.
        Leťák je malebné místo, oáza přírody uprostřed našeho města. Místo určené k setkávání, odpočinku, tvorbě a hledání krásy. Velké „plátno“  a  příroda kolem, přináší  milovníkům filmového umění zážitek, který v multiplexu nenajdete. Není snad větší romantiky než pod hvězdnou oblohou sledovat hvězdy stříbrného plátna. 
        Letní kino je fenomén, který jde napříč generacemi. V letošním roce oslaví to naše chrudimské  60. narozeniny a já mu přeju , aby se v plné kráse dožilo stovky.
        Na závěr mi dovolte spolu s Josefem Čapkem  citovat z jeho knížky Kulhavý poutník:
“ Mám rád tento svět, chci býti dobrý, chci svému blaženství, napomáhati všemu lepšímu, ničemu dobrému neškoditi. Jsem – i když nedosti vědomý.  Jdu – i když kulhavě! Není toho mnoho, ale je to aspoň něco“.
                                                                                     
 Richard Herbst tč. předseda spolku MaChr za Chrudim malebnou.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *